KWIECIEŃ 2018

W Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznać system sądownictwa w Polsce z bliska. Najpierw uczestniczyli w prawdziwej rozprawie sądowej, potem mogli omówić wszystkie kwestie związane z przygotowanie i prowadzeniem procesu. Ponadto, uczniowie mieli też możliwość wczuć się w rolę sędziów i poznać tajniki aresztu sądowego. Wycieczkę była możliwa dzięki współpracy z Biurem Informacyjnym Sądu.


27 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie KONKURSU WIEDZY O GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA 2017 – 2018.

Wyróżnionych zostało 10 – ciu uczniów naszej szkoły w kategoriach:  KONKURS WIEDZY,  PLASTYCZNEJ, FOTOGRAFICZNEJ I LITERACKIEJ. Wszystkim serdecznie gratulujemy!



Wymiana z Hiszpanami

W ostatnim tygodniu kwietnia gościliśmy grupę uczniów z hiszpańskiej szkoły. Nasi uczniowie poprowadzili zajęcia plastyczne dla uczniów z Hiszpanii wprowadzając ich w polską sztukę ludową. Wybraliśmy się do Muzeum Chopina, na spacer po Nowym Świecie, do Centrum Nauki Kopernik i na Bulwary Wiślane. W czwartek uczniowie z Orgivy poznali tajniki polskiej muzyki rozrywkowej, uczestniczyli w grze miejskiej po Łazienkach i odwiedzili Muzeum Polin. W piątek dla naszych gości z Hiszpanii przygotowaliśmy: warsztaty kulinarne o kuchni polskiej i prezentację o wolnej elekcji w wykonaniu uczniów klasy 3a, koncert piosenek patriotycznych i happening z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Był też czas na odpoczynek w parku linowym, integracja w Zapiecku na pierogach i pożegnalne ognisko w Powsinie.


Uczniowie naszej szkoły na scenie Natolińskiego Ośrodka Kultury

25 kwietnia 2018 r. uczniowie z naszej szkoły wystąpili na scenie Natolińskiego Ośrodka Kultury ze spektaklem pt.”Bezpieczny Internet” przygotowanym pod kierunkiem pań: Pauliny Lubienieckiej i Edyty Świercz. Przedstawienie obejrzeli uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy  z ursynowskich szkół podstawowych, goście z Hiszpanii oraz przedstawiciele władz Ursynowa.


Happening Samorządu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja


Fotorelacja z Dnia Otwartego


Wyjazd do Austrii w ramach projektu Erasmus Plus – Tracing Our European Spirit

Dzień pierwszy – 14 kwietnia: podróż do Wels w Austrii i spotkanie z rodzinami.

Dzień drugi – 15 kwietnia:  zwiedzanie szkoły, gry i zabawy integracyjne, tradycyjne kiełbaski i warsztaty taneczne: krakowiak, walc i ludowy taniec austriacki.

Dzień trzeci: uroczyste powitanie w szkole, koncert uczniów, prezentacje historyczne: Średniowieczna Europa z perspektywy krajów partnerskich, film pt. ,,Dźwięki muzyki” oraz warsztaty o tradycjach narodowych. Zwiedzanie ponad tysiącletniego monasteru wraz z opatem, historia benedyktynów, magiczne sztuczki z kartami w benedyktyńskim teatrze, wizyta w archiwum, karty diabła, warsztaty kaligraficzne w klasztornym scriptorium.

Dzień czwarty: Zwiedzanie ponad tysiącletniego monasteru wraz z opatem, historia benedyktynów, magiczne sztuczki z kartami w benedyktyńskim teatrze, wizyta w archiwum, karty diabła, warsztaty kaligraficzne w klasztornym scriptorium.

Dzień piąty:  wycieczka do Gmunden, miasta w Alpach Salzburskich nad jeziorem Trausee i rzeką Traun, słynącego w przeszłości z handlu solą. Uczniowie w międzynarodowych grupach uczestniczyli w grze terenowej dotyczącej historii miejscowości. Po powrocie czekała na nas kolacja w austriackim stylu przygotowane przez nauczycieli ze szkoły w Lambach. Wieczorem w szkolnej auli odbył się pokaz filmu „The sound of music” w wersji angielskiej.

Dzień szósty: zwiedzanie Salzburga (wizyta w średniowiecznym klasztorze i fortecy), spacer wzdłuż wybrzeży Mondsee.  (Trip to Salzburg, visit to Nunnery of Nonnberg and Fortress of Hohensalzburg, walk along Mondsee).


Na konferencji w Urzędzie Dzielnicy Ursynów

Uczniowie klasy 1a uczestniczyli dzisiaj w konferencji dla przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw z Wielkiej Brytanii, Portugalii, Słowacji i innych krajów europejskich.



Grupa naszych uczniów zakwalifikowała się do II etapu Jubileuszowego Konkursu Geograficznego zorganizowanego w ramach obchodów 100-lecia geografii na Uniwersytecie Warszawskim. Wiktoria Olszewska, Hania Jurkiewicz, Przemek Cichy oraz Tomek Rubin znaleźli się wśród 6 najlepszych zespołów.

11 kwietnia najlepsze zespoły zostały zaproszone do zwiedzenia Zespołu Stacji Filtrów. Uczniowie mieli okazję poznać historię warszawskich wodociągów oraz ich współczesne funkcjonowanie. Zwiedzili Muzeum Wodociągów i Kanalizacji, wieżę ciśnień oraz zachowany najstarszy XIX-wieczny filtr powolny nr 9.

Finał konkursu w sobotę, 14 kwietnia podczas Święta Geografii na Uniwersytecie Warszawskim. Trzymamy kciuki i zapraszamy do kibicowania wspólnie z panem dr.  Wojciechem Pokojskim, koordynatorem konkursu.




Konferencja Transplantacje – Dar życia

5 kwietnia uczniowie 2a byli w LXX Liceum im. A. Kamińskiego na konferencji Transplantacje – Dar życia, przybliżającej młodzieży temat przeszczepiania narządów.

  


Noc Filmowa

Samorząd Uczniowski zorganizował II edycję Nocy Filmowej. 80 ochotników maratonu filmowego obejrzało filmy w 3 salach.