GALERIA

Z życia szkoły

W pracowni chemicznej
Na szkolny korytarzu
W bibliotece szkolnej
W pracowni matematycznej
Przed pracownią chemiczną
W oczekiwaniu na lekcję
Eksperymenty w pracowni chemicznej
W sali gimnastycznej
Na siłowni
W pracowni fizycznej
Kącik wypoczynkowy

Wykład na UW „Cztery żywioły”

W sobotę odbył się kolejny z cyklu wykładów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, więcej zdjęć>>


Uroczystość wręczenia nagrody dla najlepszej szkoły z hiszpańskimi oddziałami dwujęzycznymi

15 listopada 2017 r. na ręce pani Dyrektor Ewy Podpory została wręczona nagroda Ministerstwa Edukacji Narodowej Hiszpanii dla najlepszego gimnazjum z hiszpańskimi oddziałami dwujęzycznymi. W wydarzeniu wzięły udział klasy dwujęzyczne z rozszerzonym językiem hiszpańskim.
W Escape Roomie

15 listopada br., uczniowie liceum korzystali z Escape Roomu przygotowanego przez IPN. Pokój zagadek mieści się w budynku Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej. Wyjście zorganizowane zostało w ramach Koła Historyczno -Społecznego.


Rajd Niepodległości 2017

W związku z obchodami Święta Niepodległości w piątek – 10 listopada uczniowie klas: 1a i 1b wybrali się na Rajd Niepodległości. Po spacerze edukacyjnym w Łazienkach Królewskich uczniowie złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.


III Konferencja Warszawskich Samorządów Uczniowskich

7 listopada 2017  r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem SU – panią Agnieszką Knieć wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Warszawską Radę Młodych. Była mowa o tym, jak wyglądają samorządy w innych szkołach  i skąd można zdobyć fundusze na realizacje samorządowych pomysłów.


Tydzień Konstytucyjny

W Tygodniu Konstytucyjnym, jak co roku, brała udział również nasza szkoła.


Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej zdobyta!

Sukces nauczycielek naszej szkoły – pań: Pauliny Lubienieckiej, Edyty Świercz i Anny Żukowskiej za projekt Puchatek tu i tam – serdecznie gratulujemy!

Informacje o projekcie zostały zawarte w biuletynie informacyjnym.


Sobotni wykład z fizyki na Uniwersytecie Warszawskim

TRACING THE EUROPEAN SPIRIT – projekt Erasmus +

Nasi uczniowie pod kierunkiem pani dyrektor – Ewy Podpory i pani Agnieszki Tymińskiej uczestniczyli w pierwszym spotkaniu projektowym na Krecie.


12 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych naszego liceum. Nauczyciele również mieli miłą niespodziankę – otrzymali od Samorządu Uczniowskiego laurki i pięknie opakowane ciasteczka.

 


INTEGRACJI CIĄG DALSZY…

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach „Integrujemy się!” prowadzonych przez trenerów z Fundacji Studio Psychologii Zdrowia. Zajęcia zorganizowane były w ramach projektu „Tornado zagrożeń – świadomy rodzic i świadomy nastolatek”.

Podczas zajęć „przełamywaliśmy lody”, łącząc siły – rywalizowaliśmy ze sobą, ucząc się współpracy. Udało się również wspólnie rozwiązać kryminalną zagadkę.


 

 

WYJAZD INTEGRACYJNY 

12 września 2017 uczniowie klas pierwszych wyjechali na 4 – dniową wycieczkę do Roztoczańskiego Parku Krajobrazowego w celu integracji i budowania pozytywnych relacji w zespole klasowym, zapoznania z patronką szkoły – Izabelą Czartoryską oraz wzbogacenia wiedzy historycznej i kulturowej. Zachęcamy do przejrzenia zdjęć z wyjazdu>>

Relacja uczniów z wyjazdu.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 – 4 WRZEŚNIA 2017 r.

​W dniu 4 września (poniedziałek)  odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.
Wychowawcami klas zostały panie: Paulina Lubieniecka – klasa 1a i Marzena Nasiłowska – klasa 1b.