GRUDZIEŃ

Wigilia klas pierwszych

W ten miły wieczór, przy blasku świec, opłatkiem się podzielimy. 
Przy jednym stole razem dziś kolędę zanucimy… 
 
Uczniowie klas licealnych z rodzicami i nauczycielami spotkali się na wieczornej Wigilii. Przygotowali część artystyczną, której towarzyszyło wspólne śpiewanie znanych kolęd. Nie zabrakło też czytania Ewangelii przez Księdza Tomasza Małkińskiego. Atmosfera była rodzinna i świąteczna.

 


Warszawska Liga Debatancka

18 grudnia 2017 r. uczniowie naszego liceum po raz trzeci zmierzyli się ze swoimi kolegami z innych szkół w ramach Warszawskiej Ligi Debatanckiej. Debata z „Bachmacką” (STO Bachmacka) zakończyła się remisem. Przypomnijmy, że Czartoryska wraca do WLD po dłuższej przerwie. Debiutanckie występy pod wodzą Pana Łukasza Wachowskiego póki co dwukrotnie zakończyły się remisem i raz porażką.


Jasełka 2017

Podczas dnia otwartego rodzice mogli obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy 2f i pana Łukasza Wachowskiego oraz podziwiać występ szkolnego chóru pod batutą siostry Iwony Siewkowskiej.
Wszystkich uczniów zapraszamy na świateczne przedstawienie w piątek 22.12.2017r. na 2, 3, 4 lekcji na dużym forum.


Wspomnień czar…

Święta to czas, w którym ludzie nie tylko się jednoczą, ale także odnawiają kontakty.
14. 12. 2017 r. absolwenci naszej szkoły (klasa p. Marzeny Nasiłowskiej) zorganizowali wigilię. Było miło, zabawnie, ale nie zabrakło też momentów wzruszających. Przygotowany pokaz slajdów ze zdjęciami wzbudził wiele pozytywnych emocji i przywołał wspomnienia. Uczniowie tęsknili za sobą, za nauczycielami i za szkołą. Ciężko było się rozstać…


Konkurs na Szkopkę Bożonarodzeniową

Zachęcamy do obejrzenia galerii ze zdjeciami szopek bożonarodzeniowych wykonanych na konkurs dzielnicowy .

Z przyjemnością informujemy, że do etapu Dzielnicowego Konkursu Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa przeszły prace następujących uczniów:
* Aleksandra Piętara, Dominika Wielgo, Marta Kazimierowska (kl. 1B)
* Julia Jemioła, Anna Sztramska, Hubert Tymoszuk, Patryk Tymaszuk (kl. 1A).

Finał konkursu odbędzie się w styczniu w Ratuszu Dzielnicy Ursynów (dokładny termin zostanie jeszcze podany).


Laureaci XIV Mazowieckiego Konkursu Literackiego

8.12.2017r. w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym im. Roberta Schumana odbył się finał XIV Mazowieckiego Konkursu Literackiego. Galę rozpoczął występ znanego komentatora sportowego-Przemysława Babiarza, który wyrecytował wiersz napisany przez naszego ucznia – Kubę Ornatka . Trójka naszych uczniów odniosła sukcesy:

w kat. „Ilustracje do lektur” – Małgorzata Rojek  -2. miejsce,
w kat. „Twórczość własna” – Kuba Ornatek  -1. miejsce
w kat. „Czytanie ze zrozumieniem” – Antonina Mazurek -3.miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Mikołajki

Dzień mikołajek był szczególny. Korytarzami szkolnymi spacerowali „Mikołaje”, a „Mikołajki” śpiewały anglojęzyczne piosenki świąteczne do muzyki przygotowanej przez Samorząd Szkolny. Wszyscy, jak tradycja nakazuje, byli obdarowywani: cukierkami bądź rózgami.

Postacią, która wyróżniała się z tłumu była pani dyrektor, która w świątecznym przebraniu spędzała długie przerwy z nauczycielami i uczniami.

Mikołaje zawitały wszędzie: były w sekretariacie, w kuchni, na każdej lekcji.
Poczuliśmy, że święta już tuż, tuż …

więcej zdjęć w galerii>>


Dzień chiński

Dziś uczniowie klas 2a, 3b, 3a i 3h przygotowali prezentację kultury chińskiej. W ramach widowiska uczniowie zapoznali się z historią Chin, obejrzeli teatr cieni i mieli możliwość wysłuchać dialogu w języku chińskim przygotowanym przez uczniów uczęszczających na zajęcia z języka chińskiego prowadzone w 158 LO w tym roku szkolnym. Wydarzenie jest częścią projektu międzykulturowego pt. Zwrotnik Kultury organizowanego przez Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Całość została przygotowana pod kierunkiem p. Magdaleny Sobczyk