GRUPY WSPARCIA DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo,

Fundacja z Dietą po Zdrowie zaprasza Rodziców dzieci borykającymi się z zaburzeniami zdrowia psychicznego oraz trudnościami emocjonalnymi na bezpłatne zamknięte grupy wsparcia. Spotkania będą odbywać się dwa razy w miesiącu w formule on line lub stacjonarnie w godzinach wieczornych.

Zaczynamy od 20 marca!  Informacje na www.stresrodzicielski.pl. Grupy prowadzone będą przez doświadczonych psychologów i terapeutów.

Cel grupy: wsparcie rodzicielskie w sytuacji choroby i zburzeń psychicznych dziecka.

Podczas spotkań każdy z uczestników będzie miał możliwość:

·       porozmawiać o swoich trudnościach rodzicielskich

·       poznać sposoby radzenia sobie z podobnymi problemami przez innych

·       uzyskać wskazówki od psychologów

·       poczuć się wysłuchanym i zrozumianym

Czas trwania 60-90 minut.

Ilość miejsc w grupie ograniczona – max 15 osób. Grupy podzielone są ze względu na wiek dzieci 12-15 lat, 15-19 lat.

Przewidziana ilość spotkań: 10 (co dwa tygodnie).

Dostępne grupy:

– wtorki (on line) 18.30-20.00 grupa A dla młodzieży 10-15 lat oraz grupa B dla młodzieży 15-19 lat Zaczynamy 2 kwietnia!

– środy godzina 18.30 -20.00 stacjonarnie Poradnia ul. Jana Nowaka – Jeziorańskiego U6 03-984 Warszawa. Zaczynamy 20 marca!

– czwartki – 19.30-21.00 stacjonarnie Poradnia ul. Jana Nowaka – Jeziorańskiego U6 03-984 Warszawa Zaczynamy 21 marca!

– piątki 18.00-19.30 on line. Zaczynamy 22 marca!

– soboty godzina 10.00 on line. Zaczynamy 23 marca!

Zapisy do grup: decyduje kolejność zgłoszeń. Aby zapisać się, proszę o przesłanie maila na adres: fundacjazdietapozdrowie@gmail.com, proszę o podanie wieku dziecka oraz nazwy grupy. Po zapisie zostanie udostępniony link do spotkań.

Co to jest grupa wsparcia?

Grupa wsparcia składa się z różnych osób połączonych wspólnym problemem lub grupą problemów, mających np. wspólny mianownik. Założeniem jest wzajemne wsparcie emocjonalne, pomoc w przezwyciężaniu i radzeniu sobie z problemami, edukacja. Podczas spotkań grupowych, w atmosferze szacunku i wzajemnej troski, empatycznego słuchania i zrozumienia, uczestnicy dzielą się swoimi troskami, obawami, doświadczeniami, a także sposobami radzenia sobie z problemami.  Grupy będą miały charakter zamknięty, czyli skład i liczba uczestników jest niezmienna od początku do końca jej trwania.

Działanie prowadzone w ramach projektu:  „Stres rodzicielski jako czynnik potęgujący ryzyko pojawienia się kryzysu psychicznego i zaburzeń psychicznych u dorosłych. Wsparcie rodziców dzieci chorujących psychicznie oraz podniesienie kompetencji rodzicielskiej jako profilaktyka osób dorosłych narażonych na kryzys psychiczny.” Projekt i zadanie dofinansowane są ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

List Kuratora Oświaty>>

List Burmistrza>>

List Prezydenta Warszawy>>

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty
dotyczący wprowadzania do szkół programów
o charakterze wychowawczym i profilaktycznym >>

PROPOZYCJE DLA RODZICÓW

Spotkania dla rodziców z cyklu:
„Reaguj i wspieraj.
Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska
nauczania na odległość”.

Link do spotkania>>

Psychologiczne Centrum Wsparcia

Drodzy Państwo,
Stowarzyszenie Ingenium kolejny rok prowadzi bezpłatne działania terapeutyczne dla mieszkańców Ursynowa.
 Zapraszamy osoby mieszkające na Ursynowie na
bezpłatne warsztaty – ONLINE „Trening Kontroli Złości”.

Kiedy:  11.12. 2020 godzina 09.00-14.00

Gdzie: Online na platforma Zoom – link dostana Państwo 11.12.2020
Działania finansowane są przez Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
 www.centrumingenium.pl
Centrum INGENIUMul. Meissnera 12 Warszawa
e-mail: kontakt@centrumingenium.pl

WARSZTATY BLIŻEJ SIEBIE

Warsztat kierowany do rodzin, w których dziecko ma problem z nieśmiałością, trudność z wchodzeniem w relacje z innymi, niechętnie chodzi do szkoły bądź odmawia wychodzenia z domu, ma trudności adaptacyjne związane z odnalezieniem się w nowym środowisku, stoi przed wyzwaniem jakim jest okres dojrzewania. Celem spotkań jest lepsze rozumienie zachodzących procesów i tym samym skuteczniejsze radzenie sobie z nimi. Warunkiem uczestniczenia w programie jest udział rodziców w grupie równoległej!

Cele: grupa dla młodzieży:
•budowanie poczucia bezpieczeństwa,
•nazywanie i wyrażanie emocji,
•zwiększenie poziomu zaufania do siebie i innych,
•odnajdywanie wiary we własne możliwości,
•nauka i doskonalenie umiejętności społecznych,
•rozpoznawanie i radzenie sobie w trudnych sytuacjach życiowych.

Cele: grupa dla rodziców:
•poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania rodziny,
•uwrażliwianie rodziców na rozpoznawanie pierwszych sygnałów trudności emocjonalno- społecznych dziecka,
•zrozumienie problemów własnego dziecka,
•nabycie podstawowej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu komunikacji,
•zwiększenie kompetencji rodzicielskich,
•wymiana doświadczeń rodziców- zbudowanie grupy wsparcia.

Adresaci warsztatów: warsztat przeznaczony jest dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym

Miejsce i czas warsztatów: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 18.

Warunkiem przyjęcia do grupy jest udział dziecka i rodzica w konsultacji wstępnej z psychoterapeutą! Zgłoszenia na zajęcia przyjmują psychoterapeuci prowadzący zajęcia!