LICEUM

Od 1 września 2017 roku jesteśmy nowym liceum na Ursynowie. CLVIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej w Warszawie to pierwsze dwujęzyczne liceum na Ursynowie, które stawia na nowoczesność.

Młoda kadra pedagogiczna posiada wypracowane metody pracy z młodzieżą, docenia zdolności i umiejętności każdego ucznia.

Szkoła umożliwia realizację interdyscyplinarnych projektów edukacyjnych, wspiera realizację własnych pasji i umiejętności, proponuje bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych i wychowania fizycznego do wyboru. Nasza placówka uczestniczy w programie Erasmus+ i eTwinning, organizując współpracę międzynarodową z różnymi krajami Europy i świata.

To, co nas wyróżnia to kreatywność, innowacyjność, i interdyscyplinarność.

Tradycje dla nas są również ważne…
W tworzeniu i podtrzymywaniu tradycji szkoły uczestniczy cała społeczność szkolna. Wyraża się to w różny sposób.

Pierwszoklasiści biorą udział w czterodniowym wyjeździe integracyjnym, podczas którego poznają siebie i nauczycieli, ale także zapoznają się z działalnością Izabeli Czartoryskiej – patronki szkoły. Co roku młodzież uczestniczy w warsztatach językowych w Londynie, wycieczkach zagranicznych i wymianie młodzieży ze szkołą w Hiszpanii, dzięki którym poznają kulturę i tradycje innych narodów, podnoszą swoje umiejętności językowe oraz poszerzają swoje horyzonty postrzegania świata.

W naszej placówce prężnie działa teatr. To kreatywny pomysł na spędzenie wolnego czasu i pracę nad warsztatem aktorskim w przyjaznej grupie młodzieży pod dyskretnym okiem nauczycieli. Niektóre spektakle poprzedzają castingi, podczas których uczniowie prezentują swoje talenty, nie tylko aktorskie. Zwieńczeniem pracy jest często występ na deskach profesjonalnego teatru. Repertuar sztuk wzbogacają kwestie dialogowe w różnych językach. W ramach działalności teatralnej organizujemy również wieczorne wyjścia do teatru.

Nie zapominamy o tym, co ważne dla każdego Polaka. Uczymy patriotyzmu, organizując Rajd Niepodległości w przeddzień 11 listopada czy happeningi z okazji święta 3 Maja, realizujemy interdyscyplinarne projekty historyczne.

Uwrażliwiamy młodzież na potrzebę i konieczność niesienia pomocy innym ludziom, włączając w działalność wolontariatu. Uczeń ma szansę zobaczyć uśmiech oraz radość osób, którym pomaga, a także zmienić na lepsze świat swój i innych!

Pokazujemy uczniom magiczne zakątki Polski, jak i świata, organizując wielodniowe wyjazdy edukacyjne w Polsce i zagranicą.

U nas można nauczyć się grać w brydża, zdobyć certyfikat ECDL, nauczyć się języka chińskiego, zagrać we frisbee, zaśpiewać w chórze, uczestniczyć w warsztatowych rekolekcjach wielkopostnych.

Współpracujemy z różnymi instytucjami, m.in. Instytutem Fizyki Doświadczalnej UW, Instytutem Geofizyki PAN, Domem Spotkań z Historią, Muzeum Historii Żydów Polskich, IPN, Fundacją ZwrotNa, Ad Meritum oraz Fundacją Młodzieżową Przedsiębiorczości.

Wielojęzyczność
Jednym z naszych priorytetów jest nauka języków obcych. Szczególny nacisk kładziemy na doskonalenie języka angielskiego i hiszpańskiego. W związku z tym proponujemy warsztaty językowe w Wielkiej Brytanii (Londyn, Oxford, Edynburg) oraz wyjazdy do Hiszpanii (Madryt, Sewilla, Malaga). Uczniowie korespondują ze swoimi rówieśnikami z różnych krajów. Uczestniczą w wymianie młodzieży i programie eTwinning i Erasmus+. Współpracujemy z Ambasadą Hiszpanii. Nasza szkoła uzyskała tytuł „Najlepsze centrum edukacyjne języka hiszpańskiego w Polsce” przyznane przez Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w kategorii: Szkoły z hiszpańskimi oddziałami dwujęzycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Doskonała baza to podstawa
Szkoła jest nowoczesna i dobrze wyposażona. We wszystkich pracowniach znajdują się rzutniki multimedialne, komputery, w niektórych tablice interaktywne.
Posiadamy nowe boisko sportowe, siłownię i salę gimnastyczną.
Przebieg nauczania dokumentujemy w dzienniku elektronicznym.
Dodatkowym atutem jest dobra lokalizacja – 5 minut od stacji metra Imielin.

Przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość.
Malraux Andre