LISTOPAD 2018

Lekcje z ZUS

29 listopada 7 klas wzięło udział w zajęciach w ramach projektu „Lekcje z ZUS”. Uczniowie poznali podstawowe zasady funkcjonowania tej instytucji. Zdobyta wiedza na pewno się przyda w dorosłym życiu.


 


ŚWIĄTECZNA PACZKA 

Akcja– Pomoc Polakom na Kresach

Miło mi poinformować, że nasza szkoła dołączyła do Świątecznej Akcji PACZKA – Pomoc Polakom na Kresach. Zebraliśmy: produkty spożywcze, słodycze, medykamenty, chemię domową, kremy, środki opatrunkowe. Dziękujemy.


Tydzień Konstytucyjny

W ramach Tygodnia Konstytucyjnego  aplikant adwokacki Agata Szerszeńska i adwokat Krzysztof Nowiński poprowadzili zajęcia w naszej szkole.


 

22 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty kulturowe w ramach projektu: ,,Kierunek Azja: Dzień chiński”. Uczniowie uczestniczyli w lekcji języka chińskiego, zajęciach poświęconych chińskiej sztuce kulinarnej, wycinankom z papieru, Tai Chi oraz warsztatach kulinarnych. Można było także obejrzeć zdjęcia ze szkolnego wyjazdu do Chin.


Obchody 100 – lecia niepodległości

W piątek o 11:11 świętowaliśmy 100 – lecie odzyskania niepodległości ze śpiewem na ustach. Wraz ze szkolnym chórem odśpiewaliśmy hymn Polski, „Rotę” i inne pieśni patriotyczne.

17 i 18 listopada Michał Kowalczyk, Alicja Ołdak i Bartek Borzęcki wystartowali w Pucharze Europy w węgierskim Gyor.
Michał wywalczył 5 miejsce. Gratulujemy!


„Poza schematem”

14.11.2018r. w ramach projektu „Poza schematem” odbyły się warsztaty filmowe, teatralne i animacji poklatkowej. Uczniowie pod kierunkiem profesjonalistów poznali techniki aktorskie i reżyserskie oraz dokonali próby montażu filmu i animacji. Zajęcia poprowadzili:
TOMEK ŚLESICKI –  WARSZTATY FILMOWE wielokrotnie nagradzany operator filmowy młodego pokolenia. Absolwent i obecnie wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Współzałożyciel wielokrotnie nagradzanego kolektywu PSYCHOKINO, w którym realizował teledyski dla Dawida Podsiadło, Ani Wyszkoni, Sorry Boys czy zespołu BOKKA. 
PIOTR BONDYRA – WARSZTATY TEATRALNE Aktywny aktor filmowy i serialowy. Obecnie związany z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Teatrem Współczesnym, Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Zamiast i grupą teatralną Impro Atak. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, m.in w Teatrze Zamiast w Łodzi oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej. Absolwent PWSTiW im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Aktorskim. 
MAGDALENA BRYLL – WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ absolwentka PWSFTviT. Pracowała m.in. przy filmie 'Piotruś i Wilk’ (Oscar 2008), obecnie prowadzi warsztaty animacji dla amatorów w Polsce i za granicą w licznych muzeach, domach kultury, szkołach i pracowniach. Pod nazwą Poklatkowo.pl działa już osiem lat, a pod jej opieką powstało ponad 300 filmów. 


Erasmus+ Tracing Our European Spirit – Barcelona

Dzień pierwszy: na Mercat del Born zorganizowano grę integracyjną. Zwiedziliśmy stanowisko archeologiczne poświęcone średniowiecznej zabudowie. Wzięliśmy również udział w grze terenowej po parku Ciutadella, podczas której m.in. robiliśmy zdjęcia do interaktywnej mapy, zaplanowanej do opracowania na kolejne dni.

Dzień drugi – zwiedziliśmy szkołę Garbi Pere Verges oprowadzeni przez hiszpańskich uczniów. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały temat ,,Dziedzictwo architektoniczne Polski”.

Dzień trzeci – mieliśmy szansę zapoznać się naocznie z przykładami modernizmu (Sagrada Familia, architektura A. Gaudiego). Odbyła się  gra miejska w dzielnicy gotyckiej.

Dzień czwarty –  odbyła się lekcja z wykorzystaniem iPadów i elementów programowania, sesja szkoleniowa na temat wykorzystania różnych aplikacji w edukacji oraz spotkanie koordynatorów i warsztaty kulinarne, po których zjedliśmy tradycyjne potrawy w szkolnym ogrodzie. Spotkaliśmy się z również panią burmistrz Pilar Diaz Romero.

Dzień piąty – uczniowie w grupach międzynarodowych wykonali finałowe prezentacje; nauczyciele mieli szansę na obserwacje lekcji, otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa w projekcie i pożegnaliśmy się.

Następne spotkanie odbędzie się w naszej szkole.


2a w Muzeum Polin

Podczas wycieczki mieliśmy szansę odbyć podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do współczesności. Wirtualny spacer po wystawie stałej >>


Tydzień Niepodległości

W poniedziałek, 5 listopada, rozpoczęliśmy obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbył się uroczysty spektakl słowno – muzyczny  „Dla Ciebie Polsko” i  koncert chóru szkolnego podczas wieczoru patriotycznego przygotowanego przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

  • dav
  • dav

We wtorek był Sztafetowy Bieg Niepodległości. W biegu wzięły udział 11 – to osobowe reprezentacje klas ubrane w barwy narodowe – w dwóch turach: liceum i gimnazjum.

Biało – czerwona w każdym stroju  i na każdej lekcji
– w środę przeprowadziliśmy akcję polegającą na ubraniu się do szkoły w kolorach białym i czerwonym oraz na realizacji edukacji patriotycznej na lekcjach. 

Symbole narodowe – czego o nich nie wiecie?

W czwartek zostały zaprezentowane ciekawe fakty związane z polską flagą, godłem i hymnem.

Posadzenie Dębu Wolności

W piątek przedstawiciele klas posadzili Dąb Wolności, wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski i pieśni patriotyczne w sali gimnastycznej, po czym klasami wybraliśmy się na Rajd Niepodległości.

W piątek o 11:11 świętowaliśmy 100 – lecie odzyskania niepodległości ze śpiewem na ustach. Wraz ze szkolnym chórem odśpiewaliśmy hymn Polski, „Rotę” i inne pieśni patriotyczne.


Wolontariat szkolny