MAJ 2019

Maj 2019 r.

Sukces fotograficzny naszej uczennicy

Julia Czerczer z klasy 1d zdobyła wyróżnienie w konkursie na reportaż fotograficzny
w 10. edycji konkursu edukacyjnego inspirowanego dziełami Ryszarda Kapuścińskiego.
Konkurs towarzyszy Nagrodzie im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2018.
Gratulujemy !

Goście z USA

W poniedziałek 27 mają mieliśmy okazję gościć w murach naszego liceum gości z USA,
którzy przyjechali do Polski m.in. po to, by pomagać polskim uczniom
w rozwijaniu umiejętności mówienia po angielsku.

Licealiści rozmawiali z Amerykanami na różne tematy np. jak młodzi Amerykanie spędzają czas wolny,
jak wygląda amerykański system edukacji, wakacje,
zdobywanie doświadczenia zawodowego i wiele innych.

Erasmus+ programme in Warsaw

Przez cały tydzień gościliśmy partnerów z Austrii, Cypru, Hiszpanii, Krety i Rumunii.
Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom
za zaangażowanie i pomoc przy realizacji projektu
.

Uczestnicy projektu Tracing Our European Spirit

„20th century – the age of clashes’’
– w Ratuszu Dzielnicy Ursynów

Na Festiwalu Nauki – Izolowanie DNA z kiwi

Młodzi głosują – akcja SU

Zielone Szkoły

Maj jest miesiącem wycieczek i wyjazdów na Zielone Szkoły.
W tym roku odwiedziliśmy Zakopane i Okuninkę nad Jeziorem Białym.

Obóz zagłady – Treblinka

Klasy pierwsze naszego liceum odwiedziły niemiecki obóz zagłady w Treblince.
Zespół obiektów muzeum tworzą m.in.:
założenie pomnikowo-przestrzenne z symbolicznym cmentarzem żydowskim utworzonym z 17 tysięcy głazów
oraz pomnik ofiar więźniów Karnego Obozu Pracy.

1c na Stadionie Narodowym

Targi Ursynowskich Szkół

6 maja 2019r. w godzinach 16.00-19.00 w siedzibie naszej szkoły odbyły się Ursynowskie Targi Szkół Średnich pod Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Ursynów.

Wśród zaproszonych szkół średnich swoje stanowiska mieli:
LXIII Liceum Ogólnokształcące im. Lajosa Kossutha,
LXX Liceum Ogólnokształcące im. Aleksandra Kamińskiego,
– Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 4 im. Batalionu AK „Parasol”
– Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana Fundacji Primus.

Uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach dla młodzieży ” JESTEM ARCHITEKTEM SWOJEGO ŻYCIA” – GRA CV.
W grze wszystko było możliwe: wymarzona praca, nowe relacje i umiejętności… Mogliśmy zostać, kim tylko chcieliśmy! Budowaliśmy swoją historię krok po kroku, by pod koniec gry uzyskać unikatowy układ kart: swoje curriculum vitae.

Targom towarzyszyła także część konferencyjna, która odbywała się w sali gimnastycznej. Rodzicom i uczniom został przypomniany schemat systemu edukacji po wprowadzonej reformie oświaty. Przedstawiono różne drogi kształcenia w zależności od wybranego typu szkoły ponadgimnazjalnej/ ponadpodstawowej. Omówiona została rola rodzica, który jest pierwszym doradcą zawodowym swojego dziecka. Przedstawiono wyniki ankiety, przeprowadzonej wśród uczniów klas 8 i 3 gimnazjum ursynowskich szkół,
dotyczącej czynników, które mają wpływ na wybór przyszłej szkoły.

Następnie p. Barbara Rogalska i Karolina Kłosińska z Centrum Komunikacji Społecznej (CK) Urzędu M.St. Warszawy opowiedziały o wolontariacie jako sposobie zweryfikowania pomysłu na swoją karierę i pracę zawodową. Przedstawiły aspekty prawne związane z wolontariatem oraz ofertę warszawskiego wolontariatu, https://ochotnicy.waw.pl/

Głównym punktem konferencji była prezentacja poszczególnych szkół, które przedstawiły swoją ofertę edukacyjną. Całość zakończyła p. Ewa Podpora Dyrektor CLVIII Liceum Ogólnokształcącego, która była  gospodarzem całego przedsięwzięcia. Po części konferencyjnej Rodzice mieli możliwość rozmowy z przedstawicielami poszczególnych szkół.

Ostatnim punktem Ursynowskich Targów Szkół Średnich było spotkanie dla chętnych rodziców z nauczycielem CLVIII Liceum Ogólnokształcącego p. Marzeną Nasiłowską, która omówiła elektroniczny system rekrutacji.

Prezentacja naszego liceum>>

Fotorelacja z dnia otwartego

Miasta Anglii

WYJAZD EDUKACYJNY DO WIELKIEJ BRYTANII:
LONDYN, OXBRIDGE, BRIGHTON

5-11 października 2019 r.