PAŹDZIERNIK 2018

Nasi judocy Pucharze Europy Juniorów Młodszych w Koper

W ostatni weekend października nasi judocy z 1c znowu reprezentowali Polskę za granicą – tym razem w Słowenii. Alicja Ołdak, Michał Kowalczyk i Bartosz Borzęcki zostali powołani do Reprezentacji Polski w Pucharze Europy Juniorów Młodszych w Koper.
Zawody można uznać za bardzo udane. Co prawda nasi uczniowie nie zdobyli medali jednak zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując wysokie punktowane miejsca.
Alicja i Bartek wywalczyli miejsca 5, a Michał zakończył rywalizację na miejscu 9 – tym. W poniedziałek będą jeszcze uczestniczyli w obozie międzynarodowym, podczas którego będą mieli okazję stoczyć wiele walk szkoleniowych z zawodnikami z innych państw.
W przyszłym tygodniu mają odpoczynek od startów, ale już za 2 tygodnie jest Puchar Polski i następnie kolejny Puchar Europy (Węgry).

W Toruniu

W dniach 27-28.10.2018 grupa uczniów naszej szkoły w ramach zajęć z turystyki odwiedziła Toruń. Po przyjeździe na miejsce odwiedziliśmy Muzeum Piernika, gdzie uczniowie poznali cały proces tworzenia toruńskich pierników, a następnie każdy wykonał własnoręcznie swój piernik!
Zwiedziliśmy zabytki Torunia i wysłuchaliśmy opowiadanych przez panią przewodnik ciekawych historii i legend na temat miasta. Obejrzeliśmy też seans w planetarium – Meteoplanet.
Drugiego dnia uczniowie wzięli udział w zorganizowanej Grze Miejskiej. Pogoda i humory dopisały!

24 października odbyło się spotkanie motywacyjne w ramach projektu: „Świat u Stóp” z Państwem Małgorzatą i Darkiem Waszkiewicz, którzy swoją postawą oczarowali naszych licealistów. Przekonali ich, że każdy ma talent, który może rozwijać, że można walczyć ze swoimi ograniczeniami i cieszyć się życiem.

Cyberbezpieczeństwo

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month). W ramach europejskiej kampanii przez cały miesiąc staraliśmy się podejmować tematy cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. Zachęcamy do obejrzenia poradnika dotyczącego Cyberbezpieczeństwa, w którym uczniowie klas drugich  podzielili się wiedzą zdobytą w tym czasie.

Uczniowie naszej szkoły mieli niezwykłą okazję, by uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez native speakerów ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie rozmawiali z uczniami na różne tematy, dzięki czemu uczniowie Czartoryskiej ćwiczyli w ten sposób umiejętność mówienia w języku angielskim.

Ślubowanie klas pierwszych

15 października przed zgromadzonymi w sali gimnastycznej gośćmi – nauczycielami  i rodzicami uczniów wystąpiły   gwiazdy CLVIII LO – uczniowie klas pierwszych. Nienaganne sylwetki, uśmiech, poczucie humoru to tylko kilka z wielu ich zalet.
Ślubowali wierność zasadom obowiązującym w Czartoryskiej i obiecali m.in., że ich spartańskie wychowanie przyniesie wiele korzyści, a matura zaowocuje rogiem obfitości:)

Sukces uczniów klasy 1c

W dniach 12 – 14.10.2018 judocy z kl.1c: Mikolaj Strzelczyk, Michał Kowalczyk i Bartek Borzęcki wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Azerbejdżanu. W zawodach brały udział następujące kraje: AZE, GEO, RUS, EST KAZ, UZB, TUR, IRI, ISR, CZE. Bartek Borzęcki zajął 2 miejsce, Michał Kowalczyk 5 miejsce – gratulujemy!!!
W Azerbejdżanie  judo jest niezwykle popularne więc w niektórych kategoriach startowało więcej niż 100 zawodników.
Brawo chłopcy!

Z przyjemnością informujemy, że chór naszego liceum wygrał Złotą Agnieszkę w XI. Mazowieckim Przeglądzie Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź 2018” w PROM na Saskiej Kępie. Wśród publiczności byli rodzice naszych uczniów oraz burmistrzowie Pragi Południe: Jaroslaw Karcz i Tomasz Kucharski.

Zakodowane przerwy

Z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania w sali 203 odbywały się „zakodowane przerwy” . Codziennie na uczniów czekały  programistyczne zagadki. Na długiej przerwie o 12:20  – pythonowe wyzwania i z zadania Bobra.

Najaktywniejszymi uczestnikami  projektu byli Paulina Kubera – 3c i Kuba Ornatek – 3e. Za udział w projekcie uczniowie otrzymali pamiątkowe pendrive’y. Cieszy nas Wasze zaangażowanie. Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów informatycznych.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W poniedziałek odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

PRZEWODNICZĄCY: Jan Wigurski – 3a (96 głosów)

ZASTĘPCA: Kuba Ornatek – 3e (65 głosów)

CZŁONKOWIE:
Zuzanna Stawińska – 1a
Maciej Malec – 1b
Oliwia Hanke – 2b
Kinga Niemywska – 2b
Iwo Kaczorkiewicz – 3b
Zofia Stańczak – 3c
Maria Babut – 3h

opiekun SU – Agnieszka Knieć

Międzynarodowe Zawody Warsaw Judo Open

W dniach 29-30.09 na warszawskim Torwarze odbyły się międzynarodowe Zawody w judo Warsaw Judo Open. W zawodach startowało ponad 600 zawodników i zawodniczek z ponad 20 krajów.
W kategorii U18 startowali uczniowie klasy 1C naszego liceum:
Alicja Ołdak do 52 kg
Bartek Borzecki do 73kg
Michał Kowalczyk do 66 kg
Mikołaj Strzelczyk do 60 kg
Uczniowie zajeć z rekreacji oraz Panie: Monika Sierpniak, Anna Żukowska, Barbara Jaskulska, Adrianna Wardecka dopingowały naszych uczniów w sportowej walce. Wsparcie i motywacje swoim kolegom z klasy zapewniła tez mocna grupa piłkarzy która przybyła na Torwar! Emocje były wielkie!!!
Bartek i Michał zakończyli swoje walki po eliminacjach. Alicja Ołdak zajęła III miejsce. Mikołaj Strzelczyk – V miejsce.
Gratulujemy wszystkim fantastycznej walki i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Beautiful world colorful China

Dzisiaj nasi uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu promującym kulturę chińską na Vistula University. Spektakl zatytułowany „Beautiful world colorful China” składał się z różnorodnych pokazów tanecznych, gry na tradycyjnych chińskich instrumentach i pokazu tradycyjnych chińskich ubiorów.

WYDARZENIA Z WRZEŚNIA>>