WRZESIEŃ 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W nowym roku szkolnym życzy Wam:
wewnętrznej motywacji do nauki,
zdobycia wielu nowych umiejętności
i szybkiego wejścia w rytm codziennej pracy.

Wyjazd integracyjny klas pierwszych: 18 – 21 września 2018 r.

Niektóre wspomnienia niech trwają przez całe życie – film z wyjazdu uczniów>>

Wyniki konkursu fotograficznego

Laureatką konkursu fotograficznego „Roztocze oczami licealistów” została Gabrysia z klasy 1a. Gratulujemy!!!

O zmierzchu

ZobaczSwojeOblicze/Odbicie

Warszawa – Stolica Wolności

W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości gościliśmy w szkole przedstawicieli Domu Spotkań z Historią. Nasi uczniowie wpisali sie do Warszawskiej Księgi Wolności w ramach projektu Warszawa – Stolica Wolności 1918 – 2018 – 2118.

Wyjazd do Szkocji

Uczniowie naszej szkoły wyjechali  do Szkocji  (program wyjazdu), by odkrywać ten kraj poprzez kontakt z różnymi ciekawymi ludźmi, odwiedzić zamki i pałace, muzea i galerie oraz… by przeżyć niezapomniane chwile obserwując bajeczną, magiczną wręcz przyrodę.  Towarzyszy im przewodnik – Mr Robin. Zwiedzili już EDYNBURG, odbyli spacer wzdłuż Royal Mile, zwiedzili Zamek Edynburski i szkocką rezydencję Królowej Elżbiety II – HOLYROOD PALACE oraz Muzeum Szkocji. Podczas rejsu statkiem w malowniczej scenerii jeziora o przejrzystej wodzie wypatrywali potwora z Loch Ness.

Europejski Dzień Języków Obcych

Dziś w naszej szkole w ramach EDJO uczniowie mieli okazję sprawdzić się w quizie internetowym Kahoot na temat kultury krajów, których języków uczą się w CLVIII LO.

Erasmus Plus „Tracing Our European Spirit” – Cypr

Pierwszy dzień spotkania projektowego na Cyprze poświęcony był poznaniu siebie i tradycyjnym grom integracyjnym. Pojechaliśmy do Vouni, gdzie w budynku byłej szkoły posmakowaliśmy tradycyjnych dań kuchni cypryjskie. Uczestniczyliśmy w inscenizacji cypryjskiego wesela. Dzień drugi uczniowie rozpoczęli od lekcji matematyki, a nauczyciele obejrzeli szkołę i omówili jej założenia oraz organizację. Następnie miały miejsce prezentacje historyczne na temat czasów późnego średniowiecza w Europie. Uczniowie z Czartoryskiej przybliżyli uczestnikom projektu czasy Jagiellonów w XV wieku, konflikty z krzyżakami i elementy kultury gotyckiej w Polsce. Kolejnym punktem programu były warsztaty ceramiczne, podczas których wczuliśmy się w rolę średniowiecznych rzemieślników lepiąc z gliny miseczki ozdabiając je ornamentami wg starych wzorów. Po południu zwiedzaliśmy zamek w Limassol, który jest przykładem architektury średniowiecza w wydaniu cypryjskim. Trzeciego dnia rankiem były warsztaty komputerowe. Potem pojechaliśmy do Larnaki, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Folkloru Cypru. Wystawa dotyczyła tradycyjnego wystroju domu na wyspie oraz obrzędom ślubnym. Uczniowie mogli wczuć się w role państwa młodych i gości weselnych. Mieliśmy okazję skosztować tradycyjnych potraw w czasie lunchu. Po południu widzieliśmy meczet Hala Sultan Tekken nad jeziorem solnym, gdzie pochowano macochę Mahometa. Jest to jedno z ważniejszych miejsc islamu. Potem udaliśmy się do średniowiecznego zamku i kościoła świętego Łazarza wybudowanego w czasach bizantyjskich (ok. IV w.). Czwartego dnia po porannych lekcjach udaliśmy się do Nikozji, stolicy Republiki Cypru, miasta podzielonego od 1974 r. i inwazji tureckiej na Cypr. Nikozja jest podzielona między dwa państwa i wciąż trwają negocjacje, by rozwiązać ten konflikt. Mieliśmy okazję zobaczyć weneckie mury otaczające miasto, panoramę Nikozji i muzeum etnograficzne oraz miejsce pamięci bohaterów Cypru, którzy zginęli w walcząc o niepodległość przeciw Brytyjczykom w 1955 r. Piątek był dniem podsumowującym wspólne , bardzo owocne międzynarodowe spotkanie.

Fotorelacja z kolejnych dni wyjazdu>>

Międzynarodowe Zawody Warsaw Judo Open

W dniach 29-30.09 na warszawskim Torwarze odbyły się międzynarodowe Zawody w judo Warsaw Judo Open. W zawodach startowało ponad 600 zawodników i zawodniczek z ponad 20 krajów.
W kategorii U18 startowali uczniowie klasy 1C naszego liceum:
Alicja Ołdak do 52 kg
Bartek Borzecki do 73kg
Michał Kowalczyk do 66 kg
Mikołaj Strzelczyk do 60 kg
Uczniowie zajeć z rekreacji oraz Panie: Monika Sierpniak, Anna Żukowska, Barbara Jaskulska, Adrianna Wardecka dopingowały naszych uczniów w sportowej walce. Wsparcie i motywacje swoim kolegom z klasy zapewniła tez mocna grupa piłkarzy która przybyła na Torwar! Emocje były wielkie!!!
Bartek i Michał zakończyli swoje walki po eliminacjach. Alicja Ołdak zajęła III miejsce. Mikołaj Strzelczyk – V miejsce.
Gratulujemy wszystkim fantastycznej walki i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Beautiful world colorful China

Dzisiaj nasi uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu promującym kulturę chińską na Vistula University. Spektakl zatytułowany „Beautiful world colorful China” składał się z różnorodnych pokazów tanecznych, gry na tradycyjnych chińskich instrumentach i pokazu tradycyjnych chińskich ubiorów.

Warunki ubezpieczenia – rok szkolny 2018/2019

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS>>