Konkurs matematyczny Orientacja na matematykę w Liceum Ogolnokształcącym im. B. Prusa
Za kulisami Teatru Wielkiego
W ramach projektu EkoMoDa inspiracją… uczniowie kilku klas pod opieką Pań: Magdaleny Rozborskiej, Pauliny Lubienieckiej i Edyty Świercz wybrali się na dofinansowaną z Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych wycieczkę Zwiedzanie kulis Teatru Wielkiego.
Podczas wyjścia nie tylko poznali historię teatru czy dowiedzieli się, jak wygląda praca inspicjenta, ale także odwiedzili pracownię krawiecką, modelatornię, malarnię oraz foyer. Była to okazja, aby „poznać od kuchni” ten niezwykły świat teatru.
Na Festiwalu Nauki
25 maja byliśmy na Festiwalu Nauki organizowanym przez LXIII LO im. Lajosa Kossutha. Braliśmy udział w spotkaniach warsztatowych, wykładach ze studentami i wykładowcami uczelni warszawskich.
24 maja w ramach projektu „EkoMoDa inspiracją…” odbyły się warsztaty z facepaintingu. Uczniowie mieli okazję wykonać na swoim modelu zaprojektowany wcześniej facechart. Efekty pracy zostały uwiecznione w postaci zdjęć i będzie je można już wkrótce podziwiać.
Przemek Cichy zajął I miejsce w Warszawskim Konkursie „Brożka Kultury” w kategorii recytacja.
Nasi uczniowie wolontariuszami podczas ursynowskiego pikniku „Bezpieczny Ursynów”
18 maja w Przedszkolu 352 w Warszawie odbył się Piknik „Bezpieczny Ursynów”. Nie mogło tam zabraknąć naszej szkoły. Uczniowie klas III przygotowali stanowiska, na których mogli pokazać przedszkolakom jak udzielić pierwszej pomocy. Uczniowie byli niezwykle zaangażowani, empatyczni, kreatywni, pomocni, kompetentni i co cenne, niesamowicie potrafili dopasować swój przekaz do psychiki dziecka.
Nasi mali podopieczni z wielkim zaangażowaniem układali puzzle z numerem 112. I zapamiętali go. A jakże 🙂
Przedszkolaki „chłonęły” wiedzę, a nasi uczniowie okazali się fantastycznymi nauczycielami. Do pikniku przygotowała, jak również wspomagała uczniów w działaniach, pani Anna Klimczak.
18.05.2018 r. w ramach podziwiania szeroko rozumianej sztuki pchnęła nas do centrum stolicy. Poszukiwaliśmy ciekawych rozwiązań architektonicznych Warszawy. Spacer Bulwarami Wiślanymi nie rozczarował nas w tym temacie. Bogactwo rozwiązań dla miłośników brzegu rzeki nie pozwoli tu się nudzić nikomu. Jednak Ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz sam budynek pochłonął nas w każdym szczególe – przyroda połączona z ciekawą architekturą plus cudowne widoki…
Na Dniach Otwartych SGGW
Na wystawie w Podchorążówce
Deszcz nie wystraszył największych szkolnych miłośników sztuki, którzy 17.05.2018 r. wybrali się do Łazienek Królewskich obejrzeć wystawę drzeworytów przedstawiających wizerunki japońskich kobiet. Dzieła prezentowane na wystawie w Podchorążówce są jednymi z najcenniejszych japońskich grafik w polskich zbiorach. „ONNA. Piękno, siła, ekstaza” opowiadają o kobietach, ich urodzie, emocjach, życiu. Miłym zaskoczeniem po wystawie była przestrzeń na krótką lekcję origami, która pozwoliła każdemu uczestnikowi wykonać samodzielnie ptaka z papieru. Wiatr i deszcz popchnęły nas dalej ku sztuce i tak zawitaliśmy w progi Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie wystawa „Inne tańce” poruszyła wszystkie nasze zmysły. Różne aspekty tańca oraz różnorodność form prezentowanych treści sprawiała, że żaden oglądający nie pozostawał obojętny. Na koniec Jakub Julian Ziółkowski i jego „Święte nic” opowiadający za pomocą rzeźb i instalacji, co jest dzisiaj dla ludzi przedmiotem kultu, był dla wszystkich mocno refleksyjnym doświadczeniem. Zmoknięci, lecz wzbogaceni o nowe doznania estetyczne, pełni wrażeń, powróciliśmy do szkoły.
Zielona Szkoła na Mazurach
Podsumowanie projektu
„Marszałek Józef Piłsudski – nie tylko twórca Niepodległej Polski”
11 maja w CLVIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w ramach projektu „Marszałek Józef Piłsudski – nie tylko twórca Niepodległej Polski”. Projekt został zorganizowany pod honorowym patronatem pana Roberta Kempy, Burmistrza Dzielnicy Ursynów.
W ramach projektu uczniowie warszawskich szkół brali udział w konkursach: plastycznym, informatycznym, wiedzy o Józefie Piłsudskim, a także amatorskim drużynowym turnieju szachowym. Celem projektu było m.in. przybliżenie uczniom warszawskich szkół postaci Marszałka Piłsudskiego oraz uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas gali wręczania nagród zaproszeni goście, uczestnicy projektu i ich opiekunowie wysłuchali krótkiego programu artystycznego. Uczestnikom wręczone zostały puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Dzielnicę Ursynów.
Koordynatorem projektu był nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie – Przemysław Morawski.
Uroczyste podsumowanie projektu „Marszałek Józef Piłsudski – nie tylko twórca Niepodległej Polski” odbędzie się 11 maja o godzinie 11:40 w budynku naszej szkoły przy ulicy ul. Szolc Rogozińskiego.
Wyniki konkursów realizowanych w ramach projektu>>